Гімназія № 36 Полтавської міської ради

Інформація про заклад

Спрямування школи (поглиблене вивчення предметів)

На виконання Державного стандарту освіти робочий навчальний план закладу включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено:

n год.
математика - для поглибленого вивчення предмета у n кл.
n год.
історія - для поглибленого вивчення предмета у n кл.

Навчальний план містить інваріантний складник, сформований на державному рівні, та варіативний складник, у якому передбачені години на вивчення предметів інваріантного складника.

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти

19 осіб
Кількість викладачів
Класів
Ліцензований обсяг – 170 осіб
Кількість учнів
Фактична кількість учнів станом на 01.09.2023 - 267 осіб
Кількість учнів

Наявність гуртків та їх перелік

В нашій школі діють гуртки:

• Гурток №1
  • Гурток №2
  • Гурток №3
  • Гурток №4
  • Гурток №5

Історія школи

Архівні документи вказують, що у 1736 - 1738 роках у селі Рибцях під Полтавою при Михайлівській церкві існувала школа, від якої і веде свою більш як двовікову історію сучасна Гімназія № 36 Полтавської міської ради.

У 1780 році церква була перебудована і освячена в ім'я Різдва Пресвятої Богородиці, також була перебудована і школа. Наступні реконструкції за даними Полтавської єпархії були проведені у 1841 та 1896 роках, а у 1881 році на базі школи було створено земське училище. Його діяльність висвітлена в "Звітах земських установ" за різні роки. В такому статусі школа перебувала до Жовтневого перевороту 1917 року.

Після перевороту школа була початковою, чотирикласною. При школі з 1918 року активно діяв культурно-просвітницький осередок, музичний драматичний та хоровий гуртки.

Напередодні Другої світової війни було збудовано нове приміщення школи, школа була реорганізована у семирічку.

У роки війни заняття проводилися у декількох будинках місцевих жителів, один з яких зберігся донині.

З 1945 по 1954 рік школа була 31 початковою школою м. Полтави. З 1954 по 1988 рік школа має назву Рибцівської семи- пізніше восьмирічної. У 1988 - неповна середня, а з 1991 - середня школа № 36 м. Полтави.

У 1991-1994 роках здійснена добудова школи (старий корпус школи збудовано за кошти місцевих жителів у 1962 році, у 1996-1997 роках проведено його капітальний ремонт та реконструкцію без припинення навчального процесу.

Зараз наш навчальний заклад називається Гімназія № 36 Полтавської міської ради.

Головна мета школи - формування соціально-активної особистості з врахуванням індивідуальних особливостей учнів. Ця мета реалізується через наполегливу і систематичну роботу педагогічного колективу по підготовці школярів до самостійного життя з урахуванням умов сьогодення, потреб суспільства.

Немало талановитих людей вийшли з нашої школи. Серед них є вчені та інженери, педагоги та музиканти, але особливою гордістю школи є її випускники - художники П. Вітрик (пам'ятники в містах і селах України, садиба-музей М.В. Гоголю), О. Вітрик та В. Сухенко (меморіал "Бабин Яр", алея героїв - ковпаківців), С. Гнойовий, О. Дейнека та інші

Саме Сергій Гнойовий став ініціатором відкриття постійнодіючої художньої галереї в школі, до якої передали свої твори відомі митці України.

У школі створено музей історії школи, дібрані експонати, що дають змогу школярам глибше вивчати історію рідного краю.

Notifications %s New